Xiaomi cihazlarında ekran kaydı nasıl yapılır? - Page 1

Xiaomi cihazlarında ekran nasıl kayıt edilir?


1. Ekran kaydedici uygulamasını açın. Ardından bir açılır menü göreceksiniz. Doğrudan kayda başlamak için soldaki kırmızı düğmeye tıklayın. Ancak bazı ayarları değiştirmek isterseniz, videonun kare hızı, bit hızı vb. için ayarlar simgesine tıklayın.

Xiaomi cihazlarında ekran kaydı nasıl yapılır? - Page 2

2. Kayıt cihazının ayarlarını açtıktan sonra videonun çözünürlüğü gibi bazı ayarlar göreceksiniz. Çözünürlüğü değiştirmek istiyorsanız, çözünürlük düğmesine tıklayın. Videonun çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, boyutu da o kadar büyük olur ve videonun kalitesi kristal netliğinde olur.

Xiaomi cihazlarında ekran kaydı nasıl yapılır? - Page 3

3. Videonun bit hızı, video kalitesini daha iyi hale getirmek için gerekli özelliklerden biridir. Ancak, yüksek bit hızını seçerseniz, video kalitesi de önemli ölçüde artarken boyutu da artar.

Xiaomi cihazlarında ekran kaydı nasıl yapılır? - Page 4

4. Ses bölümünden sesin kaynağını ayarlayabilirsiniz. Sessiz'i seçerseniz videonuzda ses olmaz. Mikrofonu seçerseniz, video mikrofondan gelen tüm sesleri kaydeder. Sistem seslerini seçerseniz, video yalnızca sistemdeki müzik, oyun sesleri vb. sesleri kaydeder.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.