Nasıl Yapılır

Xiaomi telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraftaki yazıları nasıl kopyalarsınız?

Xiaomi telefonunuz ile bir resim çektiniz ve üzerinde bazı yazılar mevcut. Bu yazıları elle yazmadan telefonunuza metin olarak nasıl alabilirsiniz? Bu sorunun cevabı haberimizde saklı.

Xiaomi telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraftaki yazıları nasıl kopyalarsınız?

Birkaç saat önce Twitter'da bir öğrencinin iPhone kamerasını kullanarak önündeki sınıf arkadaşlarından birinin dizüstü bilgisayarında gösterilen notları kopyalarken görüldüğü bir video yayınlandı. Bu video bir anda viral olunca bizde sizlere Xiaomi ve Android telefonlarda bu işlevin aslında yıllardan beri olduğunu göstermek istedik.

Son zamanlarda iOS 15'in gelmesiyle iPhone'lara ulaşan bu işlevi, Google Lens sayesinde Xiaomi cep telefonunuzla da yapmanız mümkün hale geliyor.

Google Lens, Google asistanı sayesinde Android cihazların büyük çoğunluğunda uzun süredir var olan bir özellik. Google Lens'in başka birçok işlevi olmasına rağmen, bir fotoğrafın metnini yazıya dökmeye gerek kalmadan metne dönüştürebilmek için de kullanılabilir.

Google Lens kullanarak bir fotoğraftan metin kopyalamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Akıllı telefonunuzun kamerasını açın ve Google Lens sembolüne tıklayın.
  2. Daha sonra kopyalamak istediğiniz metni cep telefonunuzla fotoğraflamalısınız.
  3. Son olarak metni kopyala üzerine tıklayarak seçip kopyalayın.

Gördüğünüz gibi, takip edilmesi çok basit talimatlar ile fotoğrafını çektiğiniz resim üzerindeki yazıları kopyalamak mümkün.

Bu "Nasıl yapılır" yazımızı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.