Tofaş'ın ürettiği, "Kuş Serisi" olarak adlandırılan ve adına kulüpler kurulan "Şahin, Doğan, Kartal", yıllar önce üretimleri durdurulmasına rağmen hala en çok satanlar arasında yer alıyor ve artan fiyatlarıyla şaşırtmaya devam ediyor.

Piyasada fiyatı 10 bin liranın altında bakımlı, kullanılabilir durumda "Kuş Serisi" araç kalmazken, modeli yüksek olanlarının fiyatları 20 bin lirayı bulabiliyor.

Tofaş Türk Otomobil Sanayi AŞ'nin Bursa'daki tesislerinde 1981 yılında üretimine başlanan, uzun bir döneme damgasını vurduktan sonra 2001'de seri üretimine son verilen "Kuş Serisi", aradan yıllar geçmesine rağmen hala ikinci el piyasasının en çok el değiştiren araçları arasında yer alıyor.

Bütçeleri fazla zorlamayan uygun fiyatı, yedek parçasının ucuz olması ve kolay bulunması gibi nedenlerle tercih edilen bu araçlar, ileri teknolojiye sahip olmadıkları için tamiratı da kolay ve hesaplı yaptırılabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.