Otomobil
13 milyon TL değerindeki Bugatti Chiron tanıtıldı!

13 milyon TL değerindeki Bugatti Chiron tanıtıldı!

Bugatti, yeni Chiron Sport modeliyle Cenevre Otomobil Fuarı'nda gövde gösterisi yaptı.

Volkswagen Group'un açık ara en güçlü ve en pahalı markası Bugatti yeni Chiron modelini Cenevre Otomobil Fuarı 2018'de tanıttı. Söz konusu Bugatti modeli Chiron Sport olarak isimlendirildi.

Ancak bu isim sizi yanıltmasın zira kudretli Chiron ve Chiron Sport arasında sayısal değerler açısından fark yok. Chiron Sport'da da, orijinal modelin 8. litrelik, 16 silindirli ve 1479 beygir gücündeki motoru kullanılıyor. İki aracın da son hızı ve hızlanma değerleri aynı. 

Peki yeni modelin farkları neler? Chiron Sport, öncüsüne kıyasla yeni bir yol tutuş mimarisinden faydalanıyor. Gövde tasarımında bolca karbon fiber kullanılmış. Direksiyon ve silecek tasarımında bile karbon fiberden faydalanılmış.

Böylece Chiron Sport, öncüsüne göre yaklaşık 20 kilo daha hafif hale getirilmiş. Titanyum egzos sistemi de pastanın üzerindeki çilek gibi. Kısacası Chiron Sport, virajlarda daha kıvrak.

13 milyon TL değerindeki Bugatti Chiron tanıtıldı! - Resim : 1

Chiron Sport, orijinal Chiron gibi 100 kilometre/hıza 2.5, 200 kilometre/hıza 6.5, 300 kilometre/hıza ise 13.6 saniyede ulaşıyor.

Elbette böylesine olağandışı bir aracın olağandışı bir fiyatı var: Karada seyreden UFO, 2,65 milyon euro yani yaklaşık 13 milyon TL'lik fiyat etiketine sahip.

Yorumlar
ahmet
bu arabayı nerde gezdireceksin hemen çizerle arabayı
Cevapla
ahmet
dava açarsın
ahmet
türkiyede bir tane var ki
mamed
Fakirliğin gözü çıksın hala aklımızda arabanın çizilmesi..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.