Açıkçası; tasarımı beğeni toplayan, ciddi satış adetlerine ulaşan bir otomobilin görünümünde büyük değişiklikler yapmak gereksiz bir risk olabilirdi. Volkswagen’in yeni Scirocco’da küçük dokunuşlara gitmesinin nedeninin de bu olduğunu düşünüyorum. Henüz yüzü eskimeyen aracın yüzünde en dikkat çekici değişiklik yeni ön tampon dizaynı. Ayrıca siyah renk çıtalarla bölünmüş sis farlarıyla ön bölüme hareket katılmış.

Volkswagen logosunun motor kaputu üzerinde bulunduğu ender modellerden biri olan yeni Scirocco’da, bi-xenon farlara gelen yeni LED gündüz sürüş farları da yenlikler arasında. Arka bölümdeyse tamamen yenilenen LED farlar ve yeni bagaj kapağı göze çarpıyor. Sinirli bakışlarından vazgeçmeyen araçta artık ön ve arka park sensörleri standart olarak sunuluyor.

Otomobilin iç mekanı iki kapılı bir modele göre oldukça ferah. Büyük tasarlanan kapılar sayesinde arka koltuğu geçişler veya araçtan inişler sorunsuzca yapılabiliyor. Yeni Scirocco’nun arka koltuklarında orta boylu iki yetişkin seyahat edebiliyor. Fakat uzun boylu yolcular diz mesafesinde çok sorun yaşamasa da, arkaya doğru eğimi artan tavan nedeniyle baş mesafesinde saçların tavana değmesi gibi ufak problemlerle karşılaşabiliyor.

Ufak sorunlar diyorum; çünkü iki kapılı bir otomobilde arka koltuklarda seyahat edenler genellikle rahat edemezler, kafaları ciddi ölçüde tavana değer. Fakat Volkswagen mühendisleri bu sorunu minimize etmek için arka koltukları aşağıda konumlandırarak önemli bir başarıya imza atmışlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.