2015'in en çok heyecan uyandıran 10 konsept otomobili! - Page 1

9. Yamaha Sports Ride Concept

Yamaha otomobil sürprizini Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Yamaha Sports Ride isimli konsept otomobil karbon fiber kaplı hafif gövdesiyle dikkat çekiyor.Yalnızca 750 kg ağırlığındaki Sports Ride, dört tekerlek üzerinde motosiklet sürmenin hissini vermek için tasarlanmış gibi.

2015'in en çok heyecan uyandıran 10 konsept otomobili! - Page 2

8. Toyota S-FR

Bu şirin görünümlü Toyota konsepti S-FR bir yarış otomobili olarak tasarlandı.

2015'in en çok heyecan uyandıran 10 konsept otomobili! - Page 3

7. Bugatti Vision Gran Turismo

Bugatti Vision Gran Turismo, yeni Bugatti süper spor otomobilinin ortaya çıkmasıyla birlikte doruk noktasına ulaşacak lüks markanın kitabında yeni bir sayfa açıyor. Bugatti Vision Gran Turismo tasarımı, Bugatti’nin 1920'ler ve 1930'lardaki büyük yarış geleneğine, özellikle 24 Saat Le Mans yarışındaki zaferlere saygısını gösteriyor ve en ileri motor sporları teknolojisini kullanıyor. Sanal proje aynı zamanda Bugatti’nin gelecekteki tasarım dilini gösteriyor.

2015'in en çok heyecan uyandıran 10 konsept otomobili! - Page 4

6. McLaren MP4-X

McLaren geleceğin Formula 1 otomobillerine yönelik vizyonunu yeni bir konsept F1 otomobiliyle gösterdi. MP4-X adını taşıyan bu konsept otomobil güvenliğe yoğun şekilde odaklanıyor. Savaş jetlerine benzer şekilde bir kokpit camı içeren MP4-X böylelikle son zamanlarda F1 otomobillerine kokpit camı eklenmesi yönündeki tartışmaları da desteklemiş oluyor. Bu kokpit camı üzerinde çeşitli bilgilendirici ekranlar da gösterilebiliyor. Lastik sensörleri sayesinde pilot meydana gelen patlaklar hakkında bilgilendiriliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.