BMW m2 kaputu altında 3.0 lt V6 motor yer alıyor ve 370 ps (365 beygir) 465 nm tork güç üretiyor. Bu hızlı küçük bmw modeli overboost ile 500 nm torka kadar da üretim sağlayabiliyor. 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniye de tamamlayan araç, 7 ileri DCT şanzıman ile bu aralığı 4.3 saniye de bitiriyor. Bunun yanı sıra araç 250 km/s elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hıza ulaşıyor.

Manuel seçeneğinin boş ağırlığı 1590 kg iken DCT şanzıman ile olan M2 modeli 1565 boş ağırlığa sahip. Tüm bu değerler araçta birleşip, lastikler yere temas edince BMW’nin yeni asfalt kazıyıcısı M2 ortaya çıkmış. Öyle ki bu otomobilin nürburgring pistindeki bitiriş süresi 7 dakika 58 saniye olarak açıklandı. Araç 2016 baharında Amerika ve Avrupa pazarında satışa sunulacak. Türkiye pazarı için ne zaman satışa sunulacağı ise belli değil.

Mercedes, son birkaç yıldır belirgin şekilde ortaya koyduğu inovasyon sürecini, yepyeni modelleri birer birer ortaya çıkararak devam ettiriyor. SUV modellerini tepeden tırnağa yenileyen alman devi, şimdi de ailenin en büyüğü olan MERCEDES GLS serisini tamamen yenileyerek yola devam ediyor. Üstelik bu süreçte model adı da değişti.

2006 yılında X164 kodlu kasa ile yollara çıkan mercedes gl serisi, 7 koltuklu ve uzun şasi yapısıyla özellikle amerika da fazlasıyla tercih edilmeye başlandı. Bu adımı 2012 yılında yollara çıkardığı x166 kasa ile devam ettiren Mercedes, mevcut modelin adını Mercedes GLS yaparak yola devam ediyor. Bu yeni model aslında GL serisinin makyajlanmış hali olarak yola çıkacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.