2016 Opel Astra görücüye çıktı - Page 1

2016 Opel Astra, markanın yeni platformu üzerinde geliştirilmiş ve Opel'in son teknoloji ve motorlarıyla donatılmış. Yeni görünüm yanında Astra'nın en önemli yeniliği hafifleşmesi.

2016 Opel Astra görücüye çıktı - Page 2

Karoserde ve şaside ciddi anlamda bir hafifleme söz konusu. Yaklaşık yüzde 20'lik bir diyete gidilen karosere ek olarak, şasi de 50 kg daha hafif. Buna ek olarak, iç mekanda daha geniş yaşam alanı sunuyor.

2016 Opel Astra görücüye çıktı - Page 3

Astra, 4370 mm uzunluğuyla selefine göre 50mm daha kısa. Ayrıca 26mm daha alçak tasarlanan model, 1460 mm'lik yüksekliğe sahip. Aracın aks mesafesi de 20 mm daha kısa. Opel yetkilileri tüm bu boyut küçülmelerine rağmen, iç mekan genişliği arttırmayı başarmış.

2016 Opel Astra görücüye çıktı - Page 4

Sonuç olarak, arka koltuklardaki yolcular için 35 mm ekstra diz mesafesi ve ön sıra ile arka sıra koltuklar arasındaki mesafede de ekstra alan elde edilmiş. Küçülen boyutların Yeni Astra'ya en önemli etkisi aerodinamik yapı denilebilir. Nitekim otomobilin sürtünme katsayısı 0.30cd'ye kadar düşürülmüş.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.