Levorg, "Yetişkin Yolcu Koruması", "Çocuk Yolcu Koruması", "Yaya Koruması" ve "Güvenlik Desteği" alanlarında yapılan testlerde en iyi sonuçları elde etti.

2016 yılı güvenlik performans değerlendirmesinde, araçların otonom olarak yayalarla çarpışmaları ne kadar iyi tespit edebildikleri ve bunları ne derece önleyebildiklerini kontrol eden yeni bir test uygulandı. EyeSight ile donatılmış ve yayaları tespit kabiliyetine sahip olan Levorg, bu yeni testte başarılı bir performans gösterdi.

EyeSight sistemi

EyeSight, bağımsız kuruluşların yaptığı değerlendirmelerde, önleyici güvenlik özelliği sayesinde yüksek puanlar aldı. EyeSight özelliğine sahip Subaru araçları, ABD'de bulunan Otoyol Güvenliği Sigorta Kuruluşu (IHSS) tarafından gerçekleştirilen 2016 yılı güvenlik değerlendirmesi kapsamında, önden çarpışma önleme sistemlerinin performansının değerlendirildiği testlerde "üstün" derecelendirme puanını kazandı.

.

EyeSight özelliği ile donatılmış olan araçlar, Japonya'da Arazi, Altyapı, Ulaşım ve Turizm Bakanlığı ile Otomotiv Güvenliği & Mağdurlara Yardım Ajansı (NASVA) tarafından gerçekleştirilen önleyici güvenlik performans değerlendirmesinde de olası en yüksek JNCAP ASV derecelendirme puanına layık görüldü.

.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.