Cadillac CTS-VCadillac CTS-V modeli bu yılki Detroit otomobil fuarında gösterime sunuldu. 354 km/s hıza sahip oldukça hızlı bu sedan, Alman markalarının egemen olduğu bu sektörde söz sahibi olabilmek için üretilmiştir. CTS-V modeli; Audi RS, BMW M ve Mercedes AMG için önemli bir rakip haline gelmiştir. Cadillac CTS-V 640 beygir gücüne sahiptir ve 0’dan 100 kilometrelik hıza BMW M5 modeli gibi 3.7 saniyede ulaşabilmektedir. 1.880 kilogram gibi hafif ağırlıklı özellikler de bulunmaktadır.

Chevrolet Corvette StingrayEski versiyonları gelmiş geçmiş en pahalı Chevrolet modelleri arasında yer alırken, yeni Stingray modeli ise listemizde bulunan en uygun fiyatlı otomobillerden biridir. 55 beygir gücü, 624 Nm tork Stingray, 0’dan 100 kilometrelik hıza 3.7 saniyede ulaşabilmektedir. Çoğu insanın açılır kapanır bir tavan için tercih ettiği üç düzeyli targa kilidi bulunmaktadır. 8 inçlik MyLinch dokunmatik ekranında bulunan Apple CarPlay uygulaması ile de sürücülerine bir sürü kolaylık sunmaktadır. CarPlay, otomobilin ekranında Apple Maps, iPhone, iMessage ve müzikleriniz ile entegre edilebilmektedir.

Audi R8Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarına bu göz kamaştıran aracın görüntüleri sızdığından dolayı Audi’nin planları bozuldu. Audi R8, Modüler Sportif Sistem mimarisi bulunan ünlü R8 modelinden türetilmiş olup ondan 45 kilogram daha hafif şekilde tasarlanmıştır. 10 silindirli bir yol canavarı 2016 Audi R8 daha geniş, daha düşük ve önceki modelden daha dinamik bir görünüşe sahiptir. 610 beygir gücü ile 560 Nm tork üreten motoru sayesinde bu enfes otomobil, 0’dan 100 kilometrelik hıza 3.5 saniyede ulaşabilmedir ve maksimum hızı saatte 330 kilometredir.

McLaren 570SSport Serisi’nin müdürü olan Donna Falconer tarafından “bugüne kadar üretilmiş en kullanışlı ve fiyat bakımından en uygun McLaren” olarak kabul edilen ilk 570S modeli, yine de çoğu insanın bütçesinin üzerinde bir fiyat etiketine sahip. 562 beygir gücü üreten motoru sayesinde 0’dan 100 kilometrelik hıza 3.2 saniyede ulaşabilmekle beraber 328 km/s hızı ile Porsche 911 Turbo S ve Lamborghini Huracan modellerini geride bırakmaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.