BMW 740e

Karbonfiber destekli şasi, uzaktan kumandalı park etme ve kamera bazlı süspansiyon sistemi gibi teknolojilerle üst sınıfa hareket katan BMW 7 Serisi, Ağustos ayında 326 HP sistem gücüne sahip olan şarj edilebilir hibrit versiyonu 740e ile de ithal edilecek. Yaklaşık 40 km'lik elektrikli sürüş menzili sunmayı vaat eden otomobilin ortalama yakıt tüketimi ise 2,1 lt/100 km.

VOLVO S90

İsveçli markanın 1998 yılından bu yana kullanmadığı S90 ismi, yeniden karşımıza çıkıyor. S80'in yerini alan otomobil, 5 metreye yaklaşan uzunluğu, sahip olduğu konfor ve güvenlik donanımlarıyla orta üst ve üst sınıf arasına konumlandırılabilir. XC90'la aynı platformun kullanıldığı S90'ın motor seçenekleri de XC90'la paralel ve tamamı 4 silindirli ünitelerden oluşuyor.

Yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye'de de satışa sunulacak olan otomobilin hibrit versiyonu 1,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimine sahip. S90'la aynı dönemde Türkiye'de olması beklenen modelin station versiyonu V90, tavana kadar uzanan stoplarıyla tipik marka tasarımından izler sunuyor ancak geriye doğru yükselen omuz çizgisi otomobilin yerini aldığı V70'ten daha dinamik görünmesine yardımcı oluyor.

LEXUS LS ve GS SERİSİ
Japon markanın 1989 yılında başlayan hikayesinin ilk modeli olan LS Serisi bugün dördüncü nesliyle yollarda. Audi A8, BMW 7 Serisi, Mercedes S Serisi ve Jaguar XJ gibi Avrupalı üst sınıf otomobillerle mücadele edecek olan LS Serisi'nde atmosferik V8 ve hibrit V8 motor seçenekleri sunulurken, hibrit versiyon LS 600h'de standart olan 4 tekerlekten çekiş, LS 460'ta opsiyonel.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.