Her ne kadar Bolt'un Tesla kadar hızlı bir kalkış yapmayacağı söylenebilse de, araç 200 beygir gücüne sahip bir motoru barındırmakta. Tüm elektrikli arabalarda olduğu gibi bu araçta da tork, anında tamamen kullanılabilir olmakta. Ayrıca Bolt, Apple CarPlay ve Android Auto desteğini de sunmakta.

Chevrolet Bolt'un fiyatı, vergiler öncesi 37.500 dolar olarak belirlenmiş durumda ve ABD'de ilk olarak Kaliforniya ile Oregon'da satışa sunuluyor. 2017'nin ilk çeyreği içeriinde tüm ABD'ye sunulacak olan araç, Car and Driver'ın söylediğine göre Avrupa için yeniden isimlendirilecek ve Opel Ampera-e adını taşıyacak. Norveç, 17 Aralık'ta aracın sunulması ile bu araca ilk olarak kavuşan ülke oldu.

Tesla Model 3
Elektrikli arabalar söz konusu olduğunda, akla ilk gelen firmanın hemen her yerde Tesla olduğu rahatlıkla söylenebilir. Neredeyse herkes firmanın araçlarının inanılmaz performansından ve kendini kullanabilme yeteneklerinden haberdarlar. Ancak araçların fiyatlarının sahip olduğu basamak sayısı sebebiyle, bu araçların genel olarak zengin gruba ayrıldıkları söylenebilir. Tesla Model 3 ise bu durumu değiştirmek istiyor.

Chevy Bolt gibi Model 3 de 300 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip ve vergiler öncesinde 35.000 dolar fiyatı ile etkiliyor. Bu fiyat karşılığında da 0-100km hızına altı saniyeden kısa sürede çıkabilen, Tesla'nın ünlü Autopilot yarı-otonom sürüş teknolojisine sahip dört kapılı bir sedana sahip oluyorsunuz.

Chevrolet Bolt

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.