2017'ye damga vuracak hibrit otomobiller - Page 1

Akaryakıtın pahalı olduğu Avrupa ülkelerinde melez otomobil satışlarının yıllardır sürüncemede kalması, garip bir çelişki. Melez otomobil piyasasının canlanması üzerine Avrupa'nın en çok satan otomobil dergileri, 2017'nin en iyilerini belirledi. Bir kez daha hatırlatalım. İki ve daha çok enerji kaynağıyla hareket eden araçlara "melez" deniyor. Size bu dergilerin ortak değerlendirmelerini aktarıyoruz...

2017'ye damga vuracak hibrit otomobiller - Page 2

BMW i3 Range Extender
Markayı görünce salon tipi, lüks, full aksesuar bir otomobil beklemeyin. Karoseri, karbon elyafıyla güçlendirilmiş plastik olan, iki kapılı, kompakt bir otomobil bu. 650 cc hacmindeki iki silindirli motoru, elektrik üretiyor. Öne konumlandırılmış dokuz litrelik yakıt deposu ve motor, yeterli görünmeyebilir. Ama bu motor, sürekli elektrik üretmek için yapılmış. Onun için büyük hacimli, güçlü bir motor olması gerekmiyor.

2017'ye damga vuracak hibrit otomobiller - Page 3

Şarj, yüzde 3.5'in altına düştüğünde (ki bu, yaklaşık üç mil yol almak anlamına geliyor), yakıtlı motor devreye giriyor ve normal otomobillerin alternatörle akümülatörü şarj etmesi gibi elektrik motorunun ana kaynağını besliyor. Şarjın en düşük seviyesini siz ayarlayabiliyorsunuz. Otomobilin harika iç tasarımı ve görüş alanının genişliği, Range Extender'ı cazip kılan diğer özellikler. Yakıt ikmali yapmadan 186 mil (298 km) kullanabilirsiniz.

2017'ye damga vuracak hibrit otomobiller - Page 4

Toyota Prius
Melez otomobillerin öncüsü olan Toyota Prius, dünyanın en çok satan markası. Elektrik ve petrol enerjisini uyumlu, güvenilir ve etkin kullanıyor. Enerji, 1.8 litrelik, 98 hp gücündeki benzinli motordan ve elektrik motorundan geliyor. Düşük hızlarda ve şehir içinde sadece elektrik motoruyla hareket ediyor. Şehirlerarası yollarda benzin motoru devreye giriyor. PHEV (prizli şarj) özelliği ile aracı, evinizdeki elektrik prizine bile bağlayabiliyorsunuz..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.