Otomobil

2021 Renault Clio fiyatları yenilendi! Yine zam yine zam!

2021 Renault Clio yenilenen fiyatları ile cep yakmaya devam etse de, aynı zamanda sınıfının en uygun fiyata sahip modelleri arasında yer alıyor!

2021 Renault Clio fiyatları yenilendi! Yine zam yine zam! - Page 1

Düşük yakıt tüketimi denildiğinde akla ilk gelen modellerden biri olan Clio başta olmak üzere, Kadjar, Megane, Symbol, Koleos gibi zengin model içerikleri ile ülkemizde de oldukça beğenilen Renault fiyatlarında artış yapmaya devam ediyor. Elbette Renault'a haksızlık etmeyelim, zira bu zamlar Renault'un sıfır araç modellerine özel değil.

Koronavirüs pandemisi ile başlayan fiyat artışları, döviz kurlarındaki yükselişler, otomotiv sektöründe yaşanan çip krizi vs derken durmak bilmeden günümüze kadar devam etti ve ne yazık ki hala da devam ediyor.

Tüm bu fiyat artışlarına rağmen Renault, rakiplerine nazaran uygun fiyatlı sıfır araç model satışları ile en çok tercih edilen markalar arasında yerini almaya devam ediyor. Zira Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD)'nin geçtiğimiz ay yayınlanan verilerine göre, şirketin 2021 yılı Ocak-Nisan döneminde 26.785 araç sattığı açıklanmış, model dökümlerine göre incelendiğinde ise en çok satan 4 otomobil modelinden ikisinin Renault'a ait olduğu belirtilmişti. Asıl konumuz olan Clio ise 11.711 adet satış rakamı ile bu listenin üçüncü sırasında yer almıştı.

Clio modelinin fiyatlarından bahsedecek olursak; 7 ayrı fiyat seçeneği ile satışa sunulan 2021 Renault Clio'nun en boş modelinin Haziran ayı satış fiyatı 177.900 TL olarak karşımıza çıkarken, en dolu pakete sahip modelinin ise 289.000 TL fiyat etiketi ile satışa sunulduğunu görüyoruz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan şimdi de 2021 Renault Clio'nun tüm opsiyonlarının yer aldığı Haziran ayı fiyat listesine göz atalım.

İşte 2021 Renault Clio Haziran ayı fiyat listesi!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.