Otomobil

2022 Yılında çıkması beklenen elektrikli otomobiller!

2022 Yılında çıkması beklenen ve tasarımları ile büyüleyen elektrikli otomobilleri sizler için listeledik!

2022 Yılında çıkması beklenen elektrikli otomobiller! - Page 1

Teknolojinin hızla gelişmesi sonucu, her alanda olduğu gibi otomotiv dünyasında da yenilikçi gelişimleri tetiklemeye devam ediyor. Tercihler hızla hibrit ve elektrikli modellere doğru kayıyor.  Son yılların popüler teknolojisi elektrikli araçlar, ülkemizdeki yüksek vergi ve fiyatlara rağmen satılmaya devam ediyor.

Elektrikli otomobiller hakkında bilgi sahibi olmayanlar için biraz bilgi vermek istiyorum. Kullanıcılar açısından hibrit araçlardaki en önemli özellik benzin sarfiyatını azaltmak diyebiliriz. Bu nasıl olur derseniz, örneğin sıkışık trafikte, düşük hızlarda araç benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede kısmen 0 emisyon salınımı sağlamaktadır. Elektrik motorunun çalışması için gerekli enerji, benzin motoru çalıştırıldığı zamanlarda ya da frenleme sırasında akülere şarj edilmektedir. Bu sayede hibrit araçların elektriğe bağlanarak şarj edilmesi gibi bir gereksinim yoktur. Elektrikli araçlar ile arasındaki fark da budur.

Türkiye'de 2021 yılının Ocak, Şubat ve Mart döneminde 312 adet elektrikli ve 12.402 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşmiş olduğunu da ayrıca belirtelim.

Muhtemelen şu an, Türkiye satışı yapılan elektrikli modeller hangileri? Ülkemizde satılan elektrikli otomobillerın fiyatları ne? Hangi markalar elektrikli modellerini Türkiye'ye getirmeye hazırlanıyor? gibi sorular aklınızdan geçiyor olmalı.

Üreticiler elektrik destekli modellerinin sayısını hızla artırmaya devam ededursun. Biz de sizler için bir araya getirdiğimiz, 2022 yılında çıkması beklenen elektrikli otomobil modellerini hep birlikte inceleyelim.

İşte 2022 Yılında çıkması beklenen elektrikli otomobiller!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.