Bazen büyük bir dağı zirvesine çıkıp güzel bir hafta sonu geçirmek istemişsinizdir. Böyle yüksek zirvelere ulaşmak ve yanınızda çadırlarınızı, bisikletlerinizi götürmek normal araçlarla zordur ve hatta imkansızdır.


İşte bu noktada yardımınıza arazi araçları geliyor. İşte sizlere en iddialı 2022'nin 7 arazi aracı;

1. Mazda CX-50


İddialı diyebileceğimiz ilk araç, otomobil üreticilerinin bu yumuşak arazi pazarından nasıl yararlandığını gösteren Mazda CX-50'dir. Mazda genellikle arabalarını ve SUV'larını dünya pazarı için tasarlar, ancak CX-50, Amerikan yollarına özel CX-5 kardeşinden daha geniş ve daha uzundur. Ayrıca doğrudan Kuzey Amerika pazarı için ABD'de üretiliyor.

Bu listedeki çoğu otomobil üreticisi gibi, Mazda'nın bir macera aracına yaklaşımı da gerçeğe dayanmaktadır. Ömrünün yüzde 99'unu yolda geçirecek birisi, ancak araziye çıktığında, sürüş deneyiminin kaygan koşullarda yol tutuşu ile tutarlı olmasını ister. Farklı modlar için dikkatli bir şekilde ayarlanmış akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ve turbo modellerden 1587 kilogramlık çekme gücü bunu gösteriyor.

2. Subaru Outback Wilderness


Subaru, onlarca yıldır arazi araçları pazarından faydalanan diğer firmalardan. Outback Wilderness, Outback'in sürüş yüksekliğini 9,5 inç'e çıkararak, süspansiyonu yükselterek, bir kaydırma plakası ve fabrika çıkışlı araziye uygun Geolander lastikleri ekleyerek her şeyi bir adım öteye taşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.