2023 model Renault Toros’un Türkiye fiyatı belli oldu! Volvo kadar sağlam Toros geliyor! - Page 1

Ülkemizdeki popüler modellerin başında gelen Renault Toros yeni versiyonuyla tekrardan yollara çıkmak için gün sayıyor.


Türkiye’de hala yaygın olarak kullanılan otomobillerden biri olan Renault Toros, 2023 model yeni kasası ile tekrardan yollara çıkmaya hazırlanıyor. Asıl ismi R12 olan model ülkemizde Toros ismi ile satışa çıkmıştı. Dolayısıyla yeni kasada da Toros isminin kullanılması bekleniyor.

2023 model Renault Toros’un Türkiye fiyatı belli oldu! Volvo kadar sağlam Toros geliyor! - Page 2

Hali hazırda trafikte olan Toros modellerinin en genci bile 20 yaşının üzerinde. Yani otomobil 20 yılı aşkın bir süredir üretilmiyordu. Fakat Renault elektrikli otomobillere dönüşüm sürecinde klasikleşen otomobillerini elektrikli motor seçenekleriyle tekrardan üretme kararı aldı.

2023 model Renault Toros’un Türkiye fiyatı belli oldu! Volvo kadar sağlam Toros geliyor! - Page 3

Bu karar doğrultusunda R5 modeli satışa çıkmış durumda. R2 ve R12 içinse çalışmalar devam ediyor. Fransa kaynaklı bilgilere göre R12 yani ülkemizdeki ismi ile Toros bu yıl içerisinde yollara çıkmış olacak.

2023 model Renault Toros’un Türkiye fiyatı belli oldu! Volvo kadar sağlam Toros geliyor! - Page 4

Peki Toros nasıl bir performansla karşımıza çıkacak? Tamamen elektrikli bir motorla donatılacak olan modelin şu anda Türkiye dahil pek çok ülkede satışta olan Zoe’nin yerini alacağı konuşuluyor. Başka bir ifade ile Zoe artık üretilmeyecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.