2023 model Tofaş Şahin satışları başladı! İlgi çok büyük, fiyatı ise efsane! - Page 1

Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede satışa çıkan Şahin modeli genel olarak en çok satan otomobillerden biri olmayı başardı. Son 2 yıldır Şahin modelinin tekrardan üretileceğine dair bazı dedikodular vardı. Nitekim bu dedikodular gerçeğe dönüştü.

2023 model Tofaş Şahin satışları başladı! İlgi çok büyük, fiyatı ise efsane! - Page 2

Bilindiği üzere Fiat, bu otomobilleri ülkemizde Tofaş Şahin ismiyle satışa sunmuştu. Fakat bu otomobiller farklı ülkelerde farklı isimlerle satışa çıktı. Aynı ülkemizde Egea olarak anılan modelin, Avrupa’da Tipo olarak satılması gibi.

2023 model Tofaş Şahin satışları başladı! İlgi çok büyük, fiyatı ise efsane! - Page 3

Tofaş’ın üç efsane modeli, Şahin, Kartal ve Doğan’ın üretimi 2002 yılı itibariyle sonlandırılmıştı. Yani yaklaşık olarak 20 yıl önce. Bu, alacağınız en yeni kuş serisi otomobilden birisinin en az 20 yaşında olacağı anlamını taşıyor. Tabi ki Türkiye’den alacaksanız.

2023 model Tofaş Şahin satışları başladı! İlgi çok büyük, fiyatı ise efsane! - Page 4

Az önce de belirttiğimiz üzere, Şahin modeli Türkiye haricinde pek çok ülkede üretildi. Bunlar arasında Mısır ve Etiyopya da yer alıyor. Hatta Şahin’i son üreten ülke de Etiyopya olmuştu. Şahin’in haklarını hala elinde bulunduran Etiyopya yıllar sonra tekrardan Şahin’i üretim bandına koymaya karar verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.