2023 model Tofaş Şahin üretimi başladı! Fiyat ve özellikleri belli oldu! - Page 1

Tofaş tarafından 90’lı yıllarda üretilen otomobiller Türkiye’de oldukça popüler hale geldi. Her ne kadar başlangıçta bu yüksek ilgi ve talebin asıl nedeni uygun fiyatı olsa da günümüzde düzgün muhafaza edilenleri sıfır araç fiyatına satılıyor.


2023 model Tofaş Şahin üretimi başladı! Fiyat ve özellikleri belli oldu! - Page 2

Bu fiyata gerçekten sıfır olanları ithal etmek mümkün. Zira Türkiye dışında 2023 sıfır Tofaş Şahin üretimi yapan başka ülkeler de mevcut.


2023 model Tofaş Şahin üretimi başladı! Fiyat ve özellikleri belli oldu! - Page 3

Ülkemizde Tofaş Şahin üretimi 20 yıl önce maalesef sonlandı. Mısır ve Etiyopya gibi ülkelerde 10 yıldan uzun süredir üretilip satılıyor. Ufak bir geliştirme yapılmadığını görüyoruz. Yani 2000 yılında Türkiye’de satılan aracın birebir aynısı yapılıyor.


2023 model Tofaş Şahin üretimi başladı! Fiyat ve özellikleri belli oldu! - Page 4

Farklı marka ve model isimlendirmesiyle bu satış gerçekleşiyor. Zira üretim ve satış haklarını alan markaların belirlediği yeni isimleri ve logolar kullanılıyor. Örneğin Etiyopya’da Holland markasının Docc modeli olarak biliniyor.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.