2023 model Tofaş Şahin’in ardından Spor versiyonu da satışa çıktı! İşte fiyatı! - Page 1

Türkiye'de bir döneme damgasını vuran efsane kuş serisi yeni yüzü ile geri dönüyor. İşte kuş serisinin yeni modelleri ile ilgili son detaylar.


Otomobil sektöründeki ikonik modeller arasında yer alan Tofaş Şahin, Türkiye haricinde Mısır ve Etiyopya gibi farklı ülkelerde de üretilmişti. Hatta Türkiye’de hala trafikte olan Şahin modellerinin bire bir aynı olarak üretildikleri son ülke de Etiyopya olmuştu.

2023 model Tofaş Şahin’in ardından Spor versiyonu da satışa çıktı! İşte fiyatı! - Page 2

Otomobil pazarında yaşanan stok sorunları nedeniyle Etiyopya yıllardır rafta tuttuğu Şahin üretimini bir kez daha gündeme getirdi. Nitekim uzun bir aradan sonra Tofaş Şahin, Holland Docc ismi ile tekrardan yollara dönmüş oldu.

2023 model Tofaş Şahin’in ardından Spor versiyonu da satışa çıktı! İşte fiyatı! - Page 3

Hemen belirtelim. Etiyopya’da üretilen son model Şahinler ile ülkemizde 2002 yılında üretilen son Şahinler aynı. Yani motorundan tutun da kaportasına kadar bir farklılığın olmadığını dile getirebiliriz.

2023 model Tofaş Şahin’in ardından Spor versiyonu da satışa çıktı! İşte fiyatı! - Page 4

Etiyopya, Holland Docc’a gelen yoğun ilgi sonrasında otomobilin bir de sport versiyonunu üretme kararı aldı. Şimdi spor versiyon denilince aklınıza çok farklı şeyler gelebilir. Lakin burada Şahin’den bahsediyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.