2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Asgari ücretlilerin yeni gözdesi olacak! - Page 1

Otomobil sektöründeki efsane modellerden biri olan Tofaş Şahin’in üretim hakları 2002 yılında başka ülkelere satılmıştı. Bu ülkeler Mısır ve Etiyopta’ydı. Yıllar sonra Şahin’i tekrardan üreten Etiyopya iç pazardaki ihtiyacı karşıladıktan sonra ihracata girişti. Yeni Şahin’in ilk durağı ise Türkiye olacak.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Asgari ücretlilerin yeni gözdesi olacak! - Page 2

Hemen baştan belirtelim. 2023 model Şahin genel olarak çok fazla bir donanım özelliği vaat etmiyor. Yani 2010 yılında üretilen son Şahin neyse, 2023 yılında üretilen Şahin de o. Hem tasarım, hem de donanım açısından aynı.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Asgari ücretlilerin yeni gözdesi olacak! - Page 3

Elbette Etiyopya sıcak bir ülke olduğu için otomobile klima eklemeyi ihmal etmemişler. Bu da Şahin almayı düşünenler için ciddi bir artı diyebiliriz. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde bir Şahin sevdalısı, Etiyopya’dan aldığı otomobili Türkiye’ye getirtmişti. Şimdi ise toplu bir ihracat söz konusu olacak.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Asgari ücretlilerin yeni gözdesi olacak! - Page 4

Etiyopya bu yılın başlarından beri Şahin üretmeye devam ediyor. Dolayısıyla iç pazardaki talep önemli ölçüde karşılanmış durumda. İç pazardaki ihtiyacın giderilmesiyle birlikte ilk hedef ise tabi ki ihracat.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.