2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Egea’nın yarı fiyatı! - Page 1

Türkiye’de uzun yıllar en çok satan otomobil olan Tofaş Şahin efsanesi sonunda geri dönüyor. Hala ikinci el pazarında en çok tercih edilen otomobiller listesinde ilk sırada yer alan Şahin’i artık sıfır almanız mümkün olacak.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Egea’nın yarı fiyatı! - Page 2

Bilindiği üzere Şahin’i tek üreten ülke Türkiye değildi. Türkiye dışında Etiyopya ve Mısır da Şahin üretimi gerçekleştirdi. Elbette aracın bu ülkelerdeki ismi farklıydı. Örneğin Etiyopya’da Holland Docc ismiyle üretildi.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Egea’nın yarı fiyatı! - Page 3

Yıllar sonra Etiyopya, üretim haklarını elinde bulundurduğu Şahin’i tekrardan üretmeye karar verdi. Nitekim bu bağlamdaki ilk modeller geçtiğimiz ay sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Yoğun bir taleple karşılaşan Tofaş Şahin, adeta çıktığı gibi tükendi.

2023 model Tofaş Şahin’in Türkiye fiyatı belli oldu! Egea’nın yarı fiyatı! - Page 4

Bu talep karşısında otomobilin bir süre daha üretilmesine karar verildi. İyi olan kısım ise iç pazardaki talebin karşılanmasının ardından ithalat yolunun açık olması. Peki bu otomobil ülkemizde kaç TL’den satışa sunulacak. Hemen belirtelim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.