Otomobil

2024 Nissan GT-R etkileyici tasarımıyla tanıtıldı! Görenler tekrar tekrar bakıyor

Godzilla ismiyle bildiğimiz Nissan GT-R, 2024 yenilemesini aldı. İşte otomobil dünyasının en ikonik modellerinden olan GT-R'ın yeni detayları.

2024 Nissan GT-R etkileyici tasarımıyla tanıtıldı! Görenler tekrar tekrar bakıyor

Spor otomobil dediğimizde aklımıza gelen ilk isimlerden olan Nissan GT-R, 2024 versiyonuyla tanıtıldı. Otomobil dünyasının en ikonik modellerinden olan GT-R, büyüleyici tasarımıyla yeniden karşımıza çıktı. Otomobile yapılan ufak değişiklerle tasarım tarafında iyileşmeler olduğunu görüyoruz. Tüm detaylara bakalım.

2024 Nissan GT-R karşımızda, işte dikkate değer yenilikleri

2023 Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtılan 2024 Nissan GT-R, JDM dünyasının izlerini taşımayı başarıyor. Her yeni bir tanıtımında görenleri büyülemeyi başlayan GT-R, bunu yeniden başarmış gibi gözüküyor.

Aracın ön kısmında yenilenmiş bir ızgara tasarımı görüyoruz. Yapılan açıklamalara göre 2024 makyajı ile GT-R, daha ince düz hatlara sahip ve böylelikle araç artırılmış aerodinamik performansı sunuyor.

Nissan GT-R 2024

GT-R, 3.8 litrelik twin turbolu V6 motoruyla 570 beygir güç sunuyor. Nismo versiyonda ise 600 beygir güç görüyoruz. 6 ileri çift kavramalı şanzımana sahip olan otomobil, 632 nm tork sunuyor. 

2024 Nissan GT-R

GT-R Nismo'ya gelirsek bu modelin yeni arka difüzör ve ön lipe sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca daha küçük kanatlara sahip olduğu aktarıldı. Nismo, arka kanadınının yüzey alanında %10'luk artış da alıyor.

2024 Nissan GT-R Nismo

Nismo modeline ek olarak üçüncü model olan GT-R T-spec isimli özel bir model de 2024 GT-R ailesinde yer alıyor. Bu model altın renk tonları sunuyor ve 20 inçlik jantlara sahip. 

2024 GT-R T-spec

2024 Nissan GT-R ailesinin 2023 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Nismo ise yılın ortalarında bir vakitte satışa çıkacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.