250 bin TL’ye sıfır otomobil! Changan Türkiye pazarında yargı dağıtacak! - Page 1

Pandemi döneminden bu yana dünya genelindeki otomobil satışlarında büyük düşüşler yaşandı. İlginçtir ki Türkiye tarafında ise tersi bir tablo söz konusu. Ülkemizde şimdilerde dahi sıfır otomobil bulmak neredeyse imkansız. Fakat Çinli otomobil devi Changan’ın Türkiye pazarına girmesi ile birlikte bu sorun çözülmüş olacak.

250 bin TL’ye sıfır otomobil! Changan Türkiye pazarında yargı dağıtacak! - Page 2

Hali hazırda Türkiye’de giriş seviyesindeki otomobiller adeta yok satıyor. Bu durumun temel nedeni ise tabi ki al-sat yapanlar ve galeriler. Bu konuda belli düzenlemeler gelmiş olsa da mevcut sorunlar çözülemedi. Fakat iyi haber şu ki Çin’in en büyük otomobil devlerinden biri olan Changan Türkiye pazarına girmek için nabız yokluyor.

250 bin TL’ye sıfır otomobil! Changan Türkiye pazarında yargı dağıtacak! - Page 3

Hali hazırda Çin’de pek çok yerli üretici bulunuyor. Bu yerli üreticilerin geliştirdikleri otomobiller ise muazzam fiyatlara sahip. Öyle ki küresel pazardaki Avrupalı devler bile Çin pazarında var olabilmek adına haddinden çok daha ucuz modeller geliştiriyorlar.

250 bin TL’ye sıfır otomobil! Changan Türkiye pazarında yargı dağıtacak! - Page 4

Çin son derece geniş bir nüfusa sahip olduğu için pek çok üretici, iç pazara araç yetiştirmekte zorlanıyor. Dış pazara açılacak olan devlerin ilk durağı ise Hindistan oluyor. Sadece bu iki ülke 3 milyara yakın nüfusa sahip olduğu için pek çok üretici Avrupa’ya açılmaya gerek duymuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.