90 bin TL'lik elektrikli Citröen Ami One Türkiye'de!

CITROEN AMI One Türkiye'de satışa sunuldu. İşte ehliyetsiz de sürülebilen aracın özellikleri

90 bin TL'lik elektrikli Citröen Ami One Türkiye'de!

CITROEN geçtiğimiz yıl Ami One Concept modelini dünyada satışa sunmuştu. Aradan geçen aylar sonra araç nihayet Türkiye’de satışa çıkarıldı. Elektrikli araç yeni Ami One Concept iki kişilik konsepti ile alıcıların beğenisine sunuldu.

Eşsiz bir konsepte sahip araç, 4 tekerlekli yapısı ile motosiklete alternatif bir seçenek olarak düşünülebilir. Türkiye’de satışa sunulan modelin fiyatı henüz CITROEN resmi sitesinde belitilmedi. Ancak aracın Türkiye satış fiyatının 62 bin TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Ehliyetsiz kullanılabilen CITROEN AMİ ONE Türkiye’de

90 bin TL'lik elektrikli Citröen Ami One Türkiye'de! - Resim : 1

Şehir içine uygun yapısıyla kullanım rahatlığı sunan araç ehliyetsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek. Model Türkiye'ye sınırlı sayıda getirildi. Şirket önce ülkemizde aracın nasıl karşılanacağını görmek istiyor olabilir. Yüzde yüz elektrikli olan Ami One modelinin azami hızı 50 kilometre/saat olarak belirtildi.  Ami One modelinin şarjı ise ev tipi prizlerde 3 saatte doluyor. Aracın Avrupa satış fiyatı 6 bin euro civarında.

Aracı kullanan kişi Ami One Concept’e akıllı telefonunu kullanarak erişim sağlıyor. Kapılar, kapı kollarının alüminyum tabanındaki QR kodu üzerinden kilitleniyor ve açılıyor. Oldukça basit ve teknolojik araç şimdiden ilgi çekmeye başladı.

Akıllı telefon aracılığıyla Ami One Concept ile sürücü arasındaki diyalog sağlanıyor. Ami One Concept küp şeklinde bir gövde ve 2,50 m uzunluğu, 1,50 m genişliği ve 1,50 m yüksekliği ile son derece kompakt boyutlarla karşımıza çıkıyor.