Peugeot 3008’e yapılan küçük dokunuşlar aracın görünümünde önemli farklar yaratmış. Değişen tamponlar, ön ızgara, jantlar, far ve stop lambaları aracın daha yenilikçi görünmesini sağlamış. Aile araçlarının en büyük dezavantajı olarak gösterilen sıkıcı tasarım ve hantal görünüm sorunun üstesinden gelen Peugeot, 3008’in hem iç hem de dış dizaynında göze hoş gelen dokunuşlara imza atmış. 4,36 metre uzunluğa, 1,83 metre genişliğe ve 1,63 metre yüksekliğe sahip olan aracın boyutları büyük olduğunda park ederken zorluklar yaşanabilirdi, ama burada da imdadımıza park sensörü ve çok net bir görüntü sunan geri görüş kamerası yetiştiği için rahat ve sorunsuz manevralar yapabildik.

Böyle bir araçta en önemli noktalardan biri de iç mekanın sunduğu konfordur. Öncelikle şunu söylemeliyiz; ön koltuk yolcuları için aracın içinde her şey yerli yerinde, hiçbir sorun yok. Arka bölümde de büyük bir sorun yok, rahat oturuyorsunuz, fakat arka diz mesafesinin boyutları bu kadar büyük olan bir araç için daha iyi olmasını beklerdik. Yüksek tavan yapısı nedeniyle uzun yolculuklarda dahi misafirlerini rahat ettirebilmeyi başaran Peugeot 3008’in panoramik cam tavanı ve cam yüzeylerin büyüklüğü yolculuklara büyük keyif katıyor. Cam tavan açılmıyor, ama aracın içindeki herkesin beğenisini kazanıyor, gündüz-gece tüm rotalarda araç içine değişik bir hava katıyor. Özellikle çocukların arka koltuklarda sorun çıkarmadan oturmasını sağlayacak cam tavanı tüm ebeveynlere tavsiye ediyoruz.

Peugeot 3008 iç mekanında birçok saklama ve eşya gözü bulunuyor. Telefonunuzdan cüzdanınıza, kahvenizden yarım litrelik suyunuza kadar tüm eşyalarınızı koyabileceğiniz eşya gözleri gerçekten rahat ettiriyor. Özellikle kol dayama konsolunun altına saklanan soğutmalı göz çok derin ve kullanışlı. Konsolun ortasına yerleştirilen multi medya ekranı şıklığı artıyor, ama tümüyle kullanabilmek biraz alışkanlık istiyor. Müzik sistemi başarılı olan aracın işçilik ve malzeme kalitesi de gayet iyi. Dokunduğunuz birçok yerden kalite geri dönüşünü alıyorsunuz.

Gelelim aileler için kritik soruya; acaba Peugeot 3008’in bagaj ölçüleri geniş aileler için yeterli mi? Aracın bagajının standart hacmi 512 litre. Küçük kardeşi hatchback 308’in 420 litre bagaj hacmi olduğunu düşünürsek bu rakam çok etkileyici gelmeyebilir, ama 3008’in iki parçalı açılan bagaj kapağı yüklemede büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca arka koltuklar yatırıldığında bagaj hacmi 1604 litreye ulaşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.