Alfa Romeo, Sauber F1 Takımı'nın yeni aracı C37 - Page 1

Alfa Romeo'dan yapılan açıklamaya göre, Formula 1 Şampiyonası'na günler kala tanıtılan C37, ilk test sürüşüne 26 Şubat-1 Mart'ta Barselona'daki Katalunya Pisti'nde çıkacak.

Alfa Romeo, Sauber F1 Takımı'nın yeni aracı C37 - Page 2

Formula 1 tarihinin baş aktörlerinden olan Alfa Romeo'nun yeni otomobili C37'nin kaputu üzerinde yer alan Quadrifoglio sembolü, markanın yeniden pistlere geri dönüşünü müjdeliyor.

Alfa Romeo, Sauber F1 Takımı'nın yeni aracı C37 - Page 3

1925 yılında Monza'da düzenlenen ilk Motor Sporları Dünya Şampiyonası'nda zafere ulaşan Alfa Romeo'nun, 5 dünya şampiyonluğundan ilkini kazanan Brilli Peri'nin P2 aracında da bulunun aynı sembol, ardından 1950 ve 1951'de Giuseppe Nino Farina ile Juan Manuel Fangio'nun kullandığı, ilk iki Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda zafere ulaşan ünlü Alfettalar, Alfa Romeo 158 ve159'da da yer aldı.

Alfa Romeo, Sauber F1 Takımı'nın yeni aracı C37 - Page 4

1923'ten bu yana Alfa Romeo'nun en performanslı araçlarında yer alan Quadrifoglio amblemi 15. Targa Florio Şampiyonası'nı kazanan Ugo Sivocci pilotajındaki RL yarış otomobiline de atıfta bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.