Anahtarsız ilk otomobil tanıtıldı! - Page 1

Volvo, müşterilerine akıllı telefonlarında kullanmak üzere özel bir uygulama sunacak. Söz konusu uygulamayla birlikte kullanıcının akıllı telefonu dijital anahtar görevi görerek fiziki anahtarın yerini alacak. Bluetooth® destekli yeni ve inovatif dijital anahtar teknolojisi Volvo kullanıcılarına çok daha esnek bir kullanım sunarken, aynı zamanda otomobil kullanma ve paylaşma alanında tamamen yeni kullanım olanaklarını da beraberinde getirecek.

Anahtarsız ilk otomobil tanıtıldı! - Page 2

Volvo’nun yeni uygulaması kullanıcıya akıllı telefonundaki dijital anahtar üzerinden günümüz fiziki anahtarların yerine getirdiği; kapılarla bagajı açma veya kapama ve motoru çalıştırma olmak üzere tüm fonksiyonları gerçekleştirme imkanı sunuyor.

Anahtarsız ilk otomobil tanıtıldı! - Page 3

Söz konusu yeni teknoloji aynı zamanda kullanıcıya mobil uygulama için birden fazla dijital anahtar tanımlama imkanı da tanıyor. Kullanıcı böylece tek bir akıllı telefon ve o akıllı telefondaki uygulama ile o anki kullanım ihtiyacına bağlı olarak farklı noktalardaki farklı Volvo marka otomobile erişme ve kullanma imkanını elde ediyor.

Anahtarsız ilk otomobil tanıtıldı! - Page 4

Uygulama tabanlı bu teknoloji sayesinde müşteriler online ortamda dünyanın herhangi bir noktasında bir otomobil kiralama rezervasyonu yapıp ödemesini de gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonuna gelecek olan dijital anahtarla işlemlerini tamamlamış oluyor. Otomobili kiraladığı noktaya varan sürücü yine kiralama şirketi tarafından verilen koordinat bilgilerini kullanarak GPS üzerinden kiraladığı aracın yerini tespit ettikten sonra aracına rahatlıkla binebilir ve çalıştırıp dilediği yere gidebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.