Antep fıstığı kabuklu modifiye! - Page 1

Çalışmalarına "Nilaye" adını veren Gündüz, otomobili sergilediği Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gazetecilere, bölge için önemli bir ürün olan Antep fıstığıyla sanatsal çalışmalar yaptığını söyledi.

Antep fıstığı kabuklu modifiye! - Page 2

Daha önce fıstık kabuklarıyla devasa bir Atatürk portresi yaptığını anımsatan Gündüz, o tarihten sonra gözünde fıstık kabuğuyla süslenmiş bir araba hayal ettiğini ve bu hayalini gerçekleştirmek için bir baklava firmasıyla anlaştığını anlattı.

Antep fıstığı kabuklu modifiye! - Page 3

Gündüz, çalışmalara 2 yıl önce başladığını belirterek, "Fısfıs adını verdiğimiz aracımız için 500 kilo fıstık kabuğu kullandım. Antep fıstığının kabuklarını suda ve güneşte bekleterek 5 aşamalı çeşitli kimyasal testlerden geçirdim. Olumlu sonuç alınca da 6 ay önce kabukların dizimine geçtik ve sonunda tamamladık" dedi.

Antep fıstığı kabuklu modifiye! - Page 4

"Dünyada ilk" diye nitelediği otomobilin trafiğe çıkartılması için gerekli izinleri almaya çalıştığını ifade eden Gündüz, "Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı"nda sergiledikleri aracı görenlerin hayranlıkla izlediğini söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.