Apple Car gümbür gümbür geliyor

Elektrikli otomobili için de sessiz ve derinden bir çalışma yürüten Apple, yeni bir patent daha aldı. İşte detaylar.

Apple Car gümbür gümbür geliyor

Elektrikli otomobil sektörüne olan yatırımlar gün geçtikçe artıyor. Geleneksel markaların yanı sıra akıllı telefon üretimleriyle nam salan Xiaomi ve Apple gibi markaların da elektrikli araba üretme çabası içerisinde olduğu biliniyor. Kamuoyunun en çok merak ettiği otomobil ise hiç şüphesiz ki Apple Car. Araçla alakalı yapılan çalışmalar ağır ancak sağlam şekilde ilerliyor.

Apple Car gümbür gümbür geliyor

Apple Car modelinin piyasaya çıkış tarihiyle alakalı yapılan tahminler, aracın en erken 2026 yılında yollarda olacağını bizlere söylüyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple da bu konuda çok aceleci davranmıyor. Gelen son bilgilere göre ise Apple Car için yeni bir patent daha alındı. Bu patentle beraber Apple Car için alınan patentlerin sayısı 150 oldu. Peki ama alınan son patent tam olarak neyle ilgili?

Apple Car için alınan son patent, otomobilin aydınlatma sistemiyle alakalı. Her arabada olduğu gibi Apple Car’da da kısa ve uzun farlar yer alacak. Ancak buna ek olarak arabada viraj aydınlatmalarının da yer alacağı ifade ediliyor. Alınan patent de bunun bir kanıtı niteliğinde. Akıllı telefonlarında güvenliği ön plana çıkaran ABD merkezli teknoloji devi, elektrikli otomobilinde de buna odaklanacak. Şirketin viraj aydınlatmaları ortama göre açı ve ışık şiddeti sunarak virajlarda kullanıcıların daha rahat olmasına imkan tanıyacak.