Apple Car için geri sayım başladı!

Apple uzun süredir beklenen ve kendi kendine sürüş deneyimi sunan aracı için geri sayımı başlatmış olabilir. Kaynaklara göre şirket çalışmalarını hızlandırdı

Apple Car için geri sayım başladı!

Apple, uzun süredir geliştirilmekte olan elektrikli otomobil işlemlerinde sona yaklaşmış olabilir. Bloomberg kaynakları, Apple'ın artık dikkatini sadece yarı otonom özelliklere sahip daha geleneksel bir araca değil, tamamen kendi kendine giden bir araca kaydırdığını iddia ediyor. Yeni proje lideri Kevin Lynch ilk modelin kendi kendini sürebilecek kapasiteye sahip olmasını planlıyor.

Şirketin planlarını hızlandırdığı bildiriliyor. Apple'ın yakın zamanda beş ila yedi yıl içinde bir lansmanı hedeflediği söylenirken, kaynaklar şimdi şirketin 2025'i veya sadece dört yılı hedeflediğini söyledi. Planın "akışkan" olduğuna inanılıyor ve Apple'ın tam özerk sistemini zamanında tamamlaması etrafında dönüyor. Apple, sözde arabanın işlemcisindeki "temel işin" çoğunu bitirdi.

Apple Car için geri sayım başladı!

apple car

Kaynak ayrıca Apple'ın yolcular için salon benzeri koltuklar, ortada bir dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ve direksiyon simidi veya pedallar olmadan "ideal" bir iç mekana sahip olduğunu öne sürdü. Kaynaklar, acil durum devralma modunun da dahil olabileceğini ekledi.

Apple ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Apple'ın planları harika görünüyor olsa da tam kendi kendine sürüşün, tahmin edilmesi zor trafik ve kar gibi hava sorunları da dahil olmak üzere birçok zorluğu var. Apple'ın arabayı geciktirmesi veya araç piyasaya sürülse dahi en azından belirli koşullarda sürücülerden devralmasını istemesi şaşırtıcı olmayacak.