Otomobil

Apple, iCar projesi için Nvidia direktörünü işe aldı!

Apple iCar için çalışmalarını sürdürüyor.


Apple'ın uzun zamandır konuşulan araba projesi iCar için kısa süre öncesine kadar "hayalin ötesine gidemez" yorumları yapılıyordu ama dünyanın en değerli firması unvanını elinde bulunduran Apple, iCar projesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. 

iCar için Tesla ve Ford ile görüşen Apple'ın kendi yolunu çizeceği kulislerde söylenirken kendi yolunu çizmesi dahilinde ilk araçların 2019 yılında yollarda görülebileceği belirtiliyor.

Nvidia direktörlerinden Jonathan Cohen Ocak ayında yapılan CES 2015 fuarında Nvidia'nın yeni nesil araç takip sistemi Drive PX bizlere tanıttı ve bu projenin geliştirilmesinde nasıl bir yol çizildiğini detaylı olarak aktardı. 

Nvidia'nın proje geliştirme müdürü Jonathan Cohen, linkedin profilinde Apple'da çalışmaya başladığını duyurdu. Bu transferin iCar projesi için büyük bir engelin aşılması olarak görebiliriz; zira Jonathan Cohen'in geliştirdiği Drive PX araç takip sisteminin yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere muhteşem çalıştığını söyleyebiliriz...

Bakalım ilerleyen günler bize ne gösterecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.