Otomobil

Apple, Tesla'ya rakip elektrikli otomobil üretebilir!

Apple'ın kamera donanımlı elektrikli araçlarını test ettiği öne sürüldü.


ABD basınından gelen haberler, Apple'ın mobil teknoloji ürünlerinin yanısıra elektrikli araçlar üzerinde çalışmalar yaptığını söylüyor. Apple CEO'su Tim Cook'un bir yıl önce gündeme gelen elektrikli araç projesini kabul ettiğini ve yüzlerce işçinin bu proje üzerinde çalıştığı iddia edildi.

1423908916_img20150214120739.jpg

Wall Street Journal yer verdiği haberde, Apple'ın 'Titan' adı verilen gizli bir proje kapsamında elektrikli araba geliştirmeye çalıştığı öne sürdü. Bu iddiasıyla yetinmeyen Wall Street Journal habere konu olan Apple'ın üzerinde çalıştığını söylediği minivana benzeyen araçın görüntüsünü yayınladı. Titan projesinin Tim Cook ve ürün tasarımı başkan yardımcısı Steve Zadesky tarafından yaklaşık bir yıl önce kabul edildiği belirtildi. Business Insider'da geçtiğimiz hafta yer alan bir haberde ise Apple'ın elektrikli araç üreticisi Tesla'ya rakip olmaya hazırlandığı öne sürülmüştü.

1423908927_img20150214120808.jpg

Gazetede yer alan bir diğer iddia, Apple'ın büyük maaş artırımıyla Tesla çalışanlarını kendi bünyesine almayı planlaması. Apple'ın Cupertino, California'daki merkezinden fazla uzak olmadığı belirtilen otomobil laboratuvarının, aynı zamanda robotik, meta ve otomobil materyali teknolojilerinde çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.