Araç alacaklar dikkat! Bu uygulama bir ay sonra son bulacak! - Page 1

Koronavirüs ile başlayan otomobil fiyatlarındaki artışlar hem mevcut araç sahiplerinin hem de araç almak isteyenlerin canını fazlasıyla sıkıyor. Ancak her gün artan fiyatlar yeni bir araç almak için her günün bir fırsat olduğunun da göstergesi.

Araç alacaklar dikkat! Bu uygulama bir ay sonra son bulacak! - Page 2

Sıfır otomobil almayı bırakın ikinci elde dahi fiyatlar uçmuş durumda. Bu kapsamda çok fazla fırsatçılık yapan da mevcut. Galericiler ve al sat yapan insanlar yüzünden yeni bir düzenleme yolda. 

Araç alacaklar dikkat! Bu uygulama bir ay sonra son bulacak! - Page 3

Bu kapsamda getirilen uygulamalardan birisi çok yakında yürürlüğe geçecek. 15 Eylül itibarıyla ikinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin km düzenlemesine gidiliyor. Araç alıcılarına önemli uyarılarda bulunan sektör temsilcileri en düşük sıfır bir otomobilin 400-450 bin lira bandında seyrettiğini belirtiyor.

Araç alacaklar dikkat! Bu uygulama bir ay sonra son bulacak! - Page 4

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre  artık fırsatçılığın önüne geçmek için aktif adımlar atılacak. Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre ticari faaliyet kapsamında otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanması veya satışı ancak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmiş olması koşuluyla yapılabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.