Bilindiği üzere araç sahiplerinin en çok yakındığı konu yakıt tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. Aracınızı seçerken yakıt tasarruflu olanları tercih etmenizin dışında kendinizin de yapabileceği bazı noktalar vardır. Bu içeriğimizde yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayacak bazı önemli bilgileri inceleyeceğiz.

Bütçenizi yakından etkileyen yakıtın özellikle yazın uzun yol yolculuklarında sıkıntı yarattığı biliniyor. Aracınızla daha az yakıt yakarak seyahat etmeniz için yakıt tasarrufunda yapılabilecekleri içeriğimizden takip edip uygulayarak, yakıt masrafınızı düşürebilirsiniz.


İşte aracınızda yakıt tasarrufu sağlayan 10 önemli bilgi;

1
Lastiklerin sık sık kontrol edilmesi önemlidir. Lastiklerin aracınıza uygun olan ve doğru ölçülerde olması gerekir. Lastik basıncının da ideal olması fazla eforun ve yakıtın önüne geçecektir.

2
Aracı ilk çalıştırırken ısıtmak için fazla beklemeyin. Dururken motoru ısıtmaya çalışmak yerine hareket ettiğinizde yavaş giderek ısınmasını sağlayın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.