Böyle bir profilin, garajındakilerin her birinde bir eksik bulup kendi aracını tasarlamaya yönelmesi de şaşırtıcı olmaz. Tabii Farboud otomobilleri tepeden tırnağa kendi üretmiyor.

Basit gövde parçaları ile mekanik unsurlar gibi kendi ürünlerine dışarıdan aldıklarını (kimilerini uyarlayarak) katıyor. Örneğin 2002'de çıkardığı ilk aracı Farboud GT, güç kaynağı olarak bir Audi S4 motoru kullanıyordu.

2009'da AF10'u duyurduğunda bu aracın motoru Chevrolet Corvette'in 500 beygir gücünde 7 litrelik V8'inden uyarlanmıştı. Ancak 2016'da, birkaç ay önce Farboud bu motorun yanına dört tane de elektrik motoru yerleştirerek toplam (900 BG V8, 1180 BG dört elektrik motorunun toplamı) 2080 beygir gücüne, toplam torku ise 2280 Nm'ye erişen ve 2,8 saniyede 100 km/saat hıza ulaşabilen melez bir tasarımı ortaya çıkardı.

İlk bakışta ana hatlarıyla Ferrari Enzo'yu çağrıştıran Arash (Farsça okçu demek) AF10 karbon elyaf gövdeli bir otomobil. Sabit ve hareketli kanatçıkları, dar kabini ve damla biçimiyle adeta bir uzay aracı havası veriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.