Asgari ücretliye özel TOGG geliyor! Asgari ücretli olmayan alamayacak! - Page 1

Bilindiği üzere Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG sonunda satışa çıktı. Kura ile belirlenen talihliler TOGG modellerine kavuştular. Peki önümüzdeki süreçte hangi farklı TOGG modelleri yollarda olacak? Asgari ücretlilere özel TOGG modeli nasıl olacak?

Asgari ücretliye özel TOGG geliyor! Asgari ücretli olmayan alamayacak! - Page 2

Hatırlanacağı üzere TOGG CEO’su konu hakkındaki açıklamasında herkesin alabileceği TOGG modelinin 2027 yılında yollarda olacağını belirtmişti. Nitekim bu modele ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Asgari ücretliye özel TOGG geliyor! Asgari ücretli olmayan alamayacak! - Page 3

Hali hazırda satışta olan TOGG modelinin fiyatı yaklaşık olarak 1 milyon TL. Dolayısıyla bu aracı asgari ücretle çalışan bir vatandaşın alması çok da mümkün değil. Her ne kadar özel kredi seçenekleri oluşturulsa da durum değişmeyecektir. Fakat çok daha ucuz bir TOGG modeli için şartlar tamamen değişebilir.

Asgari ücretliye özel TOGG geliyor! Asgari ücretli olmayan alamayacak! - Page 4

Şu anda ülkemizde en ucuz binek otomobiller 450 bin TL civarında fiyatlara satılıyor. Bu otomobillere eş değer bir elektrikli model ise yüzde 15 ÖTV’den olayı çok daha ucuza satılabilir. Dolayısıyla fiyatı 350 bin TL seviyelerine kadar inebilir. Bu sayede asgari ücretle çalışanlar da rahatlıkla otomobil sahibi olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.