Otomobil

Aston Martin’in son üç aydır üzerinde çalıştığı gizli proje basına sızdı

Red Bull ile Aston Martin dünyanın en hızlı Hypercar’ını birlikte yapacaklar.

Aston Martin’in son üç aydır üzerinde çalıştığı gizli proje basına sızdı

Otomotiv devi dünyanın en hızlı süper arabasını yapmayı hedefliyor. Aston Martin bunu yapmak için, Red Bull ve Formula 1 ekibi ile tarihi ve gizli bir ortaklığa girişti. Başlangıç olarak, Aston Martin logosu, 2016 sezonu yarışlarında Red Bull’un Formula 1 yarış aracı önünde amblem olarak kullanılacak.

İlginizi çekebilir>>>

Ama bu ortaklığın gerçek hedefi 2018 yılına kadar yarış mühendisi ve tasarım uzmanı Adrian Newey ile birlikte bir HyperCar yapmak. Adrian Newey Formula 1 dünyasının X-Men’i olarak tanınıyor. Dahil olduğu her takımın yarışlarda kazanmasını sağlayan tasarımcıya Profesör-X de deniyor. Bu tarihi bir ortaklık Aston Martin için önemli bir kazançtır.

1458229332_02.jpg

Günümüz ileri teknolojisinde çok az sayıda kalan ortaklık olmayan bağımsız otomobil üreticilerinden biri olarak hayatta kalmaya çalışan İngiliz şirketinin geleceği hakkında endişeleri gidermesi açısında da önemlidir. Tek başına bir otomotiv üretici olarak ileri teknoloji otomobiller oluşturmak artık nerdeyse çok zor. Ama Aston Martin bu ortaklığa sadece hayatta kalmak olarak bakıyor diyemeyiz.

İlginizi çekebilir>>>

Aston Martin CEO'su Andy Palmer hedefledikleri bu süper hızlı aracı resmen kabul etti ve kod adı Project AM-RB 001 olan bu süper aracın, muhteşem güzellik, aerodinamik verimlilik, ileri teknoloji ve hızlı ama zarif bir yarış arabası olarak Formula 1 pistinde yer alması bekleniyor.

1458229381_03.jpg

Bu cesur girişimde Red Bull ile sözleşme ancak tamamlanmış ve aracın stili Aston Martin'in yaratıcı şeflerinden Marek Reichman tarafından yapılacak, Newey araçta teknik yönetici olarak görev alacak.
Aston Martin tasarımlar bölümü, sipariş üzerine bu süper aracın yollara çıkabilmesi için uygun hale getirmekten sorumlu olacaktır.

Şu anda AM-RB 001 ve "Nebula Projesi" olarak bilinen – bu araç sadece sanal olarak var ve her sezon yeniden tasarlanmış olarak pistlere çıkan F1 araçlarında dünyanın en hızlı hareket eden aracı olarak bilgisayar simülasyonları ve yazılımı kullanılarak tasarlanmış oldu.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.