Audi elektrik konsepti ile fark attı - Page 1

Audi’nin en son batarya teknolojisi ve aerodinamik tasarımı buluşturan elektrikli SUV konsepti Audi e-tron quattro concept, 500 kilometre menzili sahip. 2018 yılında seri üretilmesi hedeflenen elektrikli SUV modelinin de tasarım ve teknoloji dilini taşıyor. Baştan aşağı elektrikli araç olarak tasarlanan Audi e-tron quattro concept, 0.25’lik hava sürtünme katsayısıyla (CD Value) SUV segmentinde yeni bir rekora da imza atıyor. Tüm bu tasarım ve teknoloji, Audi e-tron quattro concept’in 500 kilometrelik bir menzile sahip olmasına yardımcı oluyor

Audi elektrik konsepti ile fark attı - Page 2

Audi, en çok satan model ailesi olan A4’ün yeni neslini, Frankfurt’ta tanıtıyor. Yeni A4’te kullanılan tüm teknoloji, sınıfında örnek oluşturacak şekilde yeniden geliştirildi. Bir önceki nesle göre boyutları büyüyen aracın ağırlığ 120 kilograma varan önemli ölçülerde azaltılmış. Yeni A4, yenilenmiş motor teknolojisi ile bir önceki nesle göre yüzde 21’e varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor.

Audi elektrik konsepti ile fark attı - Page 3

Yeni A4’te öne çıkan teknolojik özellikler arasında, Audi Matrix LED farlar, Audi akıllı telefon arayüzü, 3D ses veren Bang & Olufsen Ses Sistemi, kablosuz şarj yapan Audi telefon kutusu, ön cama görüntü yansıtma, yeni sürücü asistan sistemleri ve Audi bağlantı hizmetleri yer alıyor.

Audi elektrik konsepti ile fark attı - Page 4

S8 plus’ın gövdesi, alüminyumdan üretilen bölümleri arttırılarak daha hafif ve dinamik bir yapıya ulaştı. Boş ağırlığı sadece 231 kilo olan bu gövde, kendi alanında rekor niteliğinde. Audi Space Frame teknolojisiyle üretilen S8 plus, rakipleri arasında da en hafif otomobil olarak öne çıkıyor. V8 4.0 TFSI motoru 605 HP güç üreten S8 Plus, saatte 305 kilometre hıza çıkabiliyor. 8 ileri tiptronic şanzımana ve quattro çekiş sistemine sahip olan otomobil, sadece kendisi için geliştirilen adaptif spor süspansiyonları ve dinamik direksiyon sistemine sahip. S8 plus, Almanya’da sadece kendisi için tasarlanan 21 inç jantlarla satışa sunulacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.