Otomobil

Audi Q3 tanıtıldı!

Audi, Audi Q3'ün ikinci jenerasyonunun dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Audi Q3 tanıtıldı!

Alman otomotiv firması Audi, Audi Q3'ün ikinci jenerasyonunun dünya lansmanını gerçekleştirdi. İlk olarak Kasım ayında Almanya'da satışa sunulacak olan yeni Q3'ün fiyatı ise henüz gizemini koruyor.

Tekerlekler üzerinde bulunan oval kıvrımlar, dikey şeritli ızgaralar ve yeni ön farlar ile çok daha dinamik bir tasarıma sahip olan yeni Audi Q3, Audi Q8 ve A3 Sportback ile benzer tasarım çizgilerine sahip. Hatta karışımı bile diyebiliriz.

Turboşarjlı dört silindirlik bir motora sahip olan yeni Q3'ün beygir gücü versiyona göre 150-230 arasında değişiyor. Giriş versiyonundaki 1.5 litrelik motor 150 beygir güç üretirken, 2.0 litrelik motorda ise 190 ve 230 beygir güç üreten seçenekler olacak. Audi, bazı pazarlarda ise 2.0 litrelik motorun dizel versiyonunu da satışa sunacak.

Aracın içine baktığımızda ise Q8’in aksine çift değil tek ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi olduğunu görüyoruz. Aracın içinde 10 inçlik dijital bir gösterge paneli bulunurken, 8.8 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

İleri acil durum frenleme, arka çapraz trafik uyarısı, adaptif hız sabitleyici, aktif şerit yardımı ve şerit kalkış uyarısı gibi pek çok güvenlik sistemine sahip olan yeni Audi Q3, şimdiden birçok sürücüyü kendisine bağlamış durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.