Otomobil

Audi'nin CEO'su göz altında!

Alman otomobil üreticisi Audi’nin CEO'su Rupert Stadler, göz altına alındı.

Audi'nin CEO'su göz altında!

Alman otomobil üreticisi Audi’nin CEO'su Rupert Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Alman basınında yer alan habere göre, Audi’nin CEO’su Stadler bu sabah Almanya’da gözaltına alındı. Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle gözaltına alındığı belirtilirken, bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Yani ortalığı karıştırmak adına atılmış bir iddia da olabilir. 

Bu arada, geçen hafta evlerine baskın yapılan Stadler'a dolandırıcılık ve sahte belge basımından soruşturma başlatılmıştı. Peki tam olarak konu bu noktalara kadar nasıl geldi? ABD Çevre Koruma Ajansı, Eylül 2015'te, Volkswagen'in, emisyon testlerini manipüle ettiğini ve şirketin dizel araçlarının normal seviyenin 40 kat üzerinde çevreyi kirlettiğini duyurmuştu.

Dünya genelinde yaklaşık 11 milyon dizel motorlu aracın emisyon testlerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığını kabul eden Volkswagen'e, ABD'deki mahkemece yüksek miktarda para cezası verilmişti. Braunschweig Savcılığı, konuyla ilgili olarak şirket hakkında soruşturma başlatmıştı.

Kısacası artık güvenilir otomobil markalarına bile kullanıcılar güvenemeyecek konuma erişmiş durumda. Bu konuda ağır yaptırımlar yapılmadığı sürece de bu olaylar dizesi bir birini takip etmeye devam edecek sevgili Teknolojioku takipçileri.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.