Otomobil
Bakan Varank yerli otomobil ile ilgili yeni bilgiler paylaştı

Bakan Varank yerli otomobil ile ilgili yeni bilgiler paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, yerli otomobille ilgili anketin sonuçlarını açıkladı. .

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve yerli otomobil ile alakalı merak edilenleri cevapladı. Bakan Varank  gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelerde yerli otomobil ile alakalı anket sonuçlarını açıkladı.

Vatandaşların yüzde 95,4’nün bu araçları gördüğünü, projeyi destekleme oranın yüzde 97,6. tasarımların beğenilme oranının yüzde 98. ve bu aracı satın almak isteyenlerin oranının ise yüzde 89 olduğunu belirtti

Bakan Varank yerli otomobil ile ilgili yeni bilgiler paylaştı

Fabrika inşaatına 2020 yılının ilk yarısında Gemlik'te başlamak istediklerini belirten Varank, bunun kendileri için en önemli konulardan biri olduğunu açıkladı.

Bakan Varank'ın yaptığı açıklamalardan diğer satır başları ise şöyle;

"Tasarımlarla uyumlu, tescil edilebilecek marka için çalışmalar sürüyor, bu süreç sene içinde tamamlanacak.  Ön para ödenerek ön sipariş uygulaması daha başlamadı. Bu, marka lansmanı sonrası şirketin uygulayacağı metot olacak. İlgili bakanlıklarla otomobilin şarj altyapısının kurulması için yol haritası hazırlıyoruz. Araç pazara çıktığında bu altyapı hazır olacak.  100-150 prototip üretme aşamasındayız. Bunlarla testler yapılacak. 2022 başında fabrika seri üretime başlar. 2023 hedefimiz 500 bin yazılımcı sayısına ulaşmak.

Yeni şarj istasyonları kurulacak.

Varank, aracın kısa sürede şarj edilmesi istenilmesi durumunda bir altyapı ihtiyacının ortaya çıkacağını anlattı.  "Bu altyapıyı oluşturmak için Çevre ve Şehircilik, Enerji Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile çalışmalara başladık. Benzin istasyonlarının bunlara entegre edilmesi, fazla ziyaret edilen yerlerde 3-4 istasyonun zorunlu hale getirilmesi uygulamalarına yakın zamanda başlayacağız, bunun yol haritasını bitirmek üzereyiz. 2022'de araç piyasaya çıktığında altyapı hazır olacak."

Yorumlar
TipiTip
1969 da Amerikanın Aya ayak basma gibi dünyanının en büyük projesi bile kendi halkı başta olmak üzere eleştirildi, başkan Nixon bunu siyasi bir malzeme yapıyor diye , Vietnam unutulsun diye vs vs...siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz...tabu mu bu? Eleştirilmeyecek...kendinize gelin...yapıcı elestirilere kulak asın.
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
Yerli ve milli olan herseyi desteklim ve desteklememiz de gereki, eleştiri yapanları anlamış delim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.