Beklenen gün geldi: Apple Vision Pro global pazara çıkıyor

Satışa sunulduğu pazarlarda büyük ses getiren Apple Vision Pro’nun global pazara çıkış tarihi sonunda netleşti.

Beklenen gün geldi: Apple Vision Pro global pazara çıkıyor

Apple’ın karma gerçeklik başlığı Vision Pro, temmuz ayında küresel bir lansman için hazırlanıyor. Konuya yakın kaynaklara göre, Apple’ın bu hamlesi, Vision Pro’nun ABD pazarındaki ilginin azalmasının ardından geliyor. Apple, temmuz ayında uluslararası pazarlarda gerçekleştirilecek lansman ile tüketici ilgisini yeniden canlandırmayı umuyor. Lansmanın resmi tarihi, 10 Haziran'daki Apple'ın WWDC açılış konuşmasında açıklanabilir. Bu küresel lansman, bazı analistlerin beklediğinden daha geç bir tarihte gerçekleşiyor; Guo Mingchi, lansmanın WWDC'den önce olmasını öngörmüştü.

Apple Vision Pro'nun küresel lansmanına dair ipuçları bazı Apple mağazalarında görülmeye başlandı. Örneğin, Birleşik Krallık mağazalarına Vision Pro gösterimleri için büyük miktarda koltuk sevkiyatı yapıldığı belirtiliyor. Ancak, mağaza çalışanları şu anda bu koltukların kutularını açmaktan men ediliyor. Ayrıca, Apple mağazaları, Vision Pro aksesuarlarını daha iyi sergilemek için Avenues alanlarını yeniliyor, bu da temmuz ayı için planlanan bir görsel yenilenme olduğuna işaret ediyor.

3.500$’lık yüksek fiyat etiketi, başlığın benimsenmesi önünde potansiyel bir engel olmaya devam ediyor ve Apple, uluslararası pazarlar için henüz bir fiyat açıklaması yapmadı. Bu konuyla ilgili detaylar, WWDC açılış konuşmasında netleşebilir.

Vision Pro'nun Çin pazarına giriş yolu da açılmış görünüyor, çünkü başlık, ülkenin 3C sertifikasyonunu geçti. Sızdırılan bilgilere göre, Vision Pro'nun WWDC'den sonra alması beklenen diğer ülkeler arasında Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur, Türkiye ve Güney Kore bulunuyor. WWDC'nin hemen köşede olmasıyla birlikte, Apple Vision Pro'nun resmi lansman tarihi ve uluslararası fiyatlandırması hakkında daha fazla detay duymayı bekleyebiliriz.