Otomobil

Benzin ve motorine Pazartesi bir zam daha geliyor!

Ortaya atılan iddialara göre benzin ve motorine gelen zamlar Pazartesi günü de devam edecek. İşte detaylar.

Benzin ve motorine Pazartesi bir zam daha geliyor!

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş en çok da araç sahiplerini etkiliyor. Petrol fiyatlarının 120 doları zorlaması ile beraber yakıt fiyatları da alevlendi. Türkiye’de zaten yüksek olan yakıt fiyatları, son zamlar ile birlikte dayanılmaz noktalara ulaştı. Neredeyse her gün yeni bir zam haberiyle uyanır olduk. Zira son üç gün içerisinde benzin ve motorin fiyatlarına üç kez zam yapıldı. Zam yağmuruna hafta sonu arası verilmesi beklenirken fiyatların Pazartesi günü bir kez daha güncellenmesi bekleniyor.

Benzin ve motorine bir zam daha geliyor

Sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre Pazartesi gününden itibaren benzine ve motorine yeni zamlar gelecek. Bu zamların benzinin litre fiyatında 57 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 1,44 TL’lik artışa sebep olacağı konuşuluyor. Herhalde bu artışların pompa fiyatına yansıyacağını söylememize gerek yoktur. Böylece motorinin litre fiyatı 21 lirayı aşarken benzinin litre fiyatı da 21 liraya yaklaşmış olacak. Eğer Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş alevlenirse yapılan zamların yanına yenileri de eklenebilir. Belirsizlik ve savaş ortamlarında petrol fiyatlarının yerinde kalması pek de kolay değil.

Ülkemizde otomobil satın almak kadar artık ona binmek de zor hale geldi. Artan yakıt fiyatları sonrasında İstanbul trafiğinin bile bir nebze rahatladığına şahit olduk. Zira insanlar kontağı çevirirken artık iki kere düşünmek zorunda kalıyor. Umarız bir an önce barış ve istikrar ortamı sağlanır ve neticesinde yapılan zamları indirimler takip eder. Yoksa bir süre otomobil sahipleri bile yürümek zorunda kalacak.

Yorumlar
Mk-ultra
Herşey elektrikli bisiklet telefon kolsaati otomobil ev deki tüm eşyalar kalp bile pilli yani elektrik var beyin çpi de vücut elektriğini kullanıyor. Yüksek voltaj gelirse hepsi yanar
Cevapla
Mk-ultra
Tamda elektrikli otomobil zaman ı
Cevapla
Zam Yapanlar Çılgın Tür
Çılgın Türkler yapıyor yine.
Cevapla
Zengin Birisi
50 olsun binen binmeyen belli olsun bıktık trafikten milyonluk işler yapıyoruz milyonluk arabalara biniyoruz çakal fakir arabaları geliyo bize artizlik yapıyo
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.