Benzinin gücünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz 7 otomobil! - Page 1

Bayanlar, baylar veya herhangi biri, beygir gücünün sanırız altın çağına ulaşmış bulunuyoruz. Elektrikli araç piyasası genişledikçe ve petrol fiyatları tavan yaptıkça, artık bu arabaları bulmak bile zorlaşacak.


Ancak ünlü firmalar bu çağ kapanmadan önce petrolle çalışan harika arabaları belki de son kez üretecekler. İşte sizi koltuğunuza yapıştıracak kadar güçlü 7 şahane otomobil...

Benzinin gücünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz 7 otomobil! - Page 2

1. Dodge Challenger SRT Super Stock


Beygir gücü savaşlarında hiçbir firma beygir gücünü demokratikleştirmek için Dodge kadar bir şeyler yapmadı. Dodge, 707 beygir gücündeki Hellcat modelini ve arabayı maksimum sürüklenme kat sayısı için hızlı bir şekilde modifiye etmek adına bazı parçalar sunduğu bu modeli piyasaya sürdüğünde, araba dünyası resmen sevindi.

Benzinin gücünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz 7 otomobil! - Page 3

807 hp ile Dodge Challenger SRT Super Stock'u 86.230 $ (1.415.000 ₺) karşılığında alabilirsiniz. 3,25 saniyede 100 km hıza ulaşacak ve fabrika çıkışlı olarak 400 metreyi sadece 10.5 saniyede tamamlayabiliyor. Özel lastikleri, sınırlı kaymalı bir diferansiyel, arkada yer alan ve kalkış için ağırlığın arkaya aktarılmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir Bilstein uyarlanabilir süspansiyon düzeni gibi özellikler standarttır.

Benzinin gücünü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz 7 otomobil! - Page 4

2. Ford Mustang Shelby GT500


Avrupalıların bir zamanlar yarışlarda "Köşeden dönemez!" diye haykırdığı bir otomobil. Düz bir çizgide yarışmak değilde daha kıvrımlı yollara hakim olmak istiyorsanız, cevap kesinlikle 76.555 dolarlık (1.243.000 ₺) Shelby GT500. 5,2 litrelik süper şarjlı V8'i tam 760 beygir gücünde, bu da yirmi yıl önce NASCAR'da yarışan araçların gücü ile aynı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.