BMW 7 Serisi yeni yüzünü gösterdi - Page 1

Aracın dış görünümünde en dikkat çekici değişiklik ise silüeti değiştiren, kalınlaştırılan C sütunu olmuş. Bu sayede yandan bakıldığında çok daha güçlü bir görünüm elde edilmiş. Otomobilin arka tasarımıysa neredeyse tamamen değiştirilmiş, çok daha güncel bir görünüme kavuşmuş.

BMW 7 Serisi yeni yüzünü gösterdi - Page 2

Almanya’da Dingolfing fabrikasında üretilecek yeni BMW 7 Serisi'nde kullanılan EfficientLightweight teknolojisi sayesinde aracın ağırlığı versiyonlara gore 130 kilograma kadar azaltılmış. Üretim aşamalarını gözlemleme şansı bulduğumuz aracın birçok noktasında karbon parçalar kullanılarak hem dayanıklılık artırılmış, hem de hafifleme sağlanılmış.

BMW 7 Serisi yeni yüzünü gösterdi - Page 3

Özellikle tavan bölgesinin büyük bölümünde karbon parçalar kullanılarak aracın üst kısmının ağrlığı azaltılmış. Bu sayede yeni 7 Serisi’nin ağırlık merkezi daha aşağı çekilerek daha stabil ve konforlu sürüşler hedeflenmiş. Standart olarak sunulan otomatik iki akslı havalı süspansiyon, Integral Aktif Direksiyon sisteminde yapılan en son güncelleme, ek olarak ADAPTIVE modunu etkinleştirmek üzere tasarlanan Sürüş Deneyimi Kontrolü, aracın konfor ve yol tutuş konularındaki iddiasını ortaya koyuyor.

BMW 7 Serisi yeni yüzünü gösterdi - Page 4

BMW 7 Serisinin yeni neslinde iDrive işletim sisteminin ekranı ilk kez dokunmatik olarak sunuluyor. Bir diğer yenilikse ilk kez sunulan BMW harekete duyarlı kontrol özelliği. Bir 3D sezicisi tarafından algılanan el hareketleri birçok özelliğin kontrol edilebilmesini sağlıyor. El hareketleri, ses yüksekliğinin kontrol edilmesi ve gelen telefon çağrılarının reddedilmesi ya da kabul edilmesi gibi işlevler için kullanılabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.