Otomobil

BMW en akıllı otomobili üretecek!

BMW kendi kendine giden en akıllı otomobil çalışmalarına başlıyor.


Teknoloji şirketleri büyük olasılıkla birkaç yıl içinde otomotiv sektöründe önemli bir rol oynamaya devam edecek. Google'ın kendi kendine giden otomobil teknolojisi üzerinde çalışmaya devam ediyor ve Apple’ın kendi elektrikli otomobil projesi üzerinde çalıştığı söylentileri mevcut . Bu yüzden teknoloji şirketleri BMW gibi eski otomobil üreticileri için bir tehdit oluşturmaktadır.  

İlginizi çkebilir>>>

Bu hafta düzenlenen Cenevre Motor Show’da Reuters’a konuşan BMW Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Froehlich, şirketin “en akıllı araba” üretmesinin temel bir yetkinlik olduğunu söyledi.

1457295308_bmwi3.jpg

Klaus, “Bizim görevimiz başka bir organa teslim olmadan iş modeli oluşturmak” dedi. Aksi takdirde Apple’ın Foxconn fabrikasına olduğu gibi bağımlı oluruz dedi.

İlginizi çekebilir>>>

BMW’nin bu amaçla devam etmek istediği net bir vizyonu var. Şirket araştırma ve geliştirme ekibi ve yazılım mühendislerinden oluşan bir ekip kuracak. Onlar geleceğin kendi kendine sürüş yapabilen en akıllı BMW otomobilini geliştirmekle görevli olacak.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.