Otomobil

BMW i3 elektrikli aracı 30 dakikada şarj oluyor!

Elektrikli araçların gelişmemesinin önündeki en büyük engel olan şarj problemini BMW ve Bosch ortadan kaldırıyor.

BMW i3 elektrikli aracı 30 dakikada şarj oluyor!

Elektrikli araçlar uzun zamandır hayatımızda varlar. Pil teknolojisinin gelişimini yada gelişememesini ise zaten akıllı telefonlardan görmekteyiz. Firmalar pil konusunda bir gelişme olmadığı için ya "ultra güç modları" ile pillerin daha uızun gitmesini sağlıyorlar yada Oppo Find 7 ve Samsung Galaxy S5'te olduğu gibi güçlü şarj aletleri ile bu işi çözmeye çalışıyorlar. 

Bu durum aynısı Bosch ve BMW tarafından elektirikli araçlara uygulanmaya başlandı. % 0'dan % 80 şarja sadece 30 dakikada ulaşabilen bu şarj istasyonlarının kısa sürede tüm Amerika'da hizmet vermeye başlayacak. Böylece elektirikili araçlar ile daha uzun yol almak da mümkün olabilecek. 

1407220359_bmw-i3.jpg

Ülkemizde de satışı olan elektrikli araçların sıfır emisyon, sıfır denebilecek kadar az elektrik tüketimi ile daha fazla yaygınlaşması gerektiğine inanıyoruz. Dünyanın en pahalı benzininin satıldığı ülkemizde elektrikli araçlara rağbetin bu denli az olmasının sebebi ise yüksek vergi oranlarıdır. Hybrit araçlara devletin de destek vermesini umuyoruz. 

Peki siz elektrikli araç kullanmak ister misiniz?

http://www.wired.com/2014/08/bmw-i3-charger-network/?mbid=social_twitter

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.