BMW, Mercedes ve Toyota teşvikler için birbiriyle yarışıyor! - Page 1

Magna Steyr, Kanada'ya ait bir otomobil şirketidir, ancak en önemli fabrikası Avusturya'nın Graz kentinde bulunmakta. Şirket dünyanın en iyi otomobil üreticileri için bazı araçlar üretiyor. Repertuarlarında Toyota GR Supra, BMW Z4 ve Mercedes-Benz G-Serisi bulunuyor.

BMW, Mercedes ve Toyota teşvikler için birbiriyle yarışıyor! - Page 2

Magna Steyr bu konuda en iyilerinden biri olabilir, ancak yakın zamanda kabul edilen Enflasyon Azaltma Yasası, söz konusu EV'nin vergi kredisine hak kazanabilmesi için bir EV fabrikası kurmasını ön görüyor. Fabrikanın Kuzey Amerika'da olması şartı bulunuyor.


Magna Steyr'in başkan yardımcısı Kurt Bachmaier, Alman basınına "ABD pazarına girmek istiyoruz. Şu anda yoğun bir şekilde yer arıyoruz" dedi.

BMW, Mercedes ve Toyota teşvikler için birbiriyle yarışıyor! - Page 3

Tesis, sürdürülebilir elektrikli araç üretmeyi amaçlıyor. Yeni tesisin yeri için, havanın ne kadar rüzgârlı ve güneşli olduğu gibi faktörler önem taşıyor. Bachmaier, "İklim dostu bir tesis istiyoruz" dedi, ancak nedenini ayrıntılı olarak açıklamasa da Kaliforniya eyaletinin potansiyel bir yer olarak seçilebileceğini belirtti. Fisker Inc. fabrikası şu anda Güney Kaliforniya'da bulunuyor.

BMW, Mercedes ve Toyota teşvikler için birbiriyle yarışıyor! - Page 4

ABD'de bir üretim tesisi inşa etme kararı, şirketin geleceği ve gelecekteki potansiyel elektrikli araç girişimleri tarafından motive ediliyor. Bunların arasında , bu yılın Kasım ayında Avusturya'da üretime girmesi planlanan Fisker Ocean elektrikli SUV var, ancak üreticinin gözündeki tek EV bu değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.