BMW ve Toyota ortak oldu! İşte büyük tarih ve aracın özellikleri... - Page 1

Nota, potansiyel alıcıları nelerin bekleyeceğine dair bir ipucu vermedi, ancak yakıt hücreleri "özellikle iX5 Hydrogen konsepti gibi büyük SUV'ler için önemlidir. iX5'in küçük hacimli üretiminin bu yılın sonunda başlaması bekleniyor” dedi.

BMW ve Toyota ortak oldu! İşte büyük tarih ve aracın özellikleri... - Page 2

BMW ve Toyota, Supra spor otomobilinin kısa bir süre önce tekrar hayata döndürülmesi de dahil olmak üzere, yıllar boyunca çok sayıda otomobil üzerinde işbirliği yaptı. İkili, yeşil araç teknolojisi ortaklıklarını 2013'ün başında resmileştirdi, ancak kapsayıcı bir yakıt hücresi sistemi üzerindeki çalışmaları 2020'ye kadar tamamlamayı beklemiyorlardı.

BMW ve Toyota ortak oldu! İşte büyük tarih ve aracın özellikleri... - Page 3

Elektrikli araçların çok daha popüler olduğu bir zamanda hidrojenle çalışan araçlar üzerinde çalışmaya devam etmek tuhaf görünebilir. Ancak Nota, teknolojinin daha önce de duyduğumuz bazı avantajlarını hatırlatıyor.

BMW ve Toyota ortak oldu! İşte büyük tarih ve aracın özellikleri... - Page 4

Örneğin, elektrikli araçların yeniden şarj edilmesinin birkaç kat daha uzun sürdüğü durumlarda, yakıt hücreli arabalar sadece birkaç dakika içinde yeniden doldurulabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.